• +38 073 103 1057
  • buhot4ot@ukr.net
  • вул. Грибоєдова, д. 2, оф. 39 (БЦ Домінант), м.Ірпінь, 08200

НАША АДРЕСА

вул. Грибоєдова, д. 2, оф. 39 (БЦ Домінант), м.Ірпінь, 08200

buhot4ot@ukr.net

+38 073 103 1057

Імпорт товарів: як відобразити дохід та ПДВ

Якщо у вас малий або середній бізнес, щойно вийшли на іноземний ринок поставок чи вже тривалий час працюєте на ньому, треба дізнатися про нові особливості відображення ПДВ на товари для імпорту. У цьому випадку не важливо платник чи неплатник ПДВ ввозить товар, адже податок треба сплачувати все рівно, а у випадку, якщо це офіційний платник, – враховувати у податковому кредиті. Фахівці компанії «Фінінтелект» допоможуть у вирішенні цієї складної ситуації тоді, коли це потрібно.

Коли виникають податкові забов’язання

  1. Відбувається ввезення товарів на митну територію України, оплачується «ввізний» ПДВ та прив’язуєтися до оприбуткування не потрібно.
  2. Забов’язання виникають на дату подання митної декларації, коли «імпортний» ПДВ сплачується за день, або у день подання митної декларації.

Ці вимоги чітко прописані у Податковому Кодексі України, в статті 185 пункті 1.

Фахівці проінструктують вас на предмет, як бути у випадку залучення митного брокера. Якщо у вас оформлений договір доручення з брокером, то гроші для сплати ПДВ перераховуються на його рахунок до початку процедури розмитнення. У такому випадку імпортер має право внести ПДВ у податковий кредит.

Допоможемо отримати своє

Як показує досвід, державні органи неохоче повертають ПДВ, намагаючись найти неточності у кожному наданому для звітності документі. Спеціалісти нашої компанії допоможуть все зробити максимально правильно, згідно нормам чинного законодавства, а окрім цього, професійно представлятимуть інтереси замовника у фіскальній службі. Якщо ж ви лише думаєте про те, щоб налагодити поставки товарів з-за кордону, допоможемо окреслити список пільгових категорій, а також проінструктуємо, як відбувається сплата ПДВ у випадку ввозу ліків та медичного обладнання.

Зверніть увагу: під час розрахунку мита, використовується курс НБУ на дату ввезення. Імпортний ПК – оформлена декларація та сплачений ПДВ необхідно надавати для звітності за той період, у якому відбулося сплата податку та оформлення декларації. Якщо після оформлення змінилась вартість, тоді можна показати зміну, надавши уточнюючі документи. Це також прямо впливає на вартість реалізації.

Ведення податкового обліку підприємства, яке працює з імпортними товарами – складне, передбачає постійний моніторинг законодавчої бази, тому рекомендуємо довірити завдання досвідченим фахівцям, що працюють на аутсорсинговій основі, надаючи послуги вчасно, повно та недорого.

ukUkrainian