Якщо перехід на ПДВ відбувається за бажанням підприємця, то неважливо, з якого саме кварталу буде розпочато даний процес. Але тут є один важливий нюанс: відповідну заяву потрібно подати не пізніше, ніж за 10 календарних днів до старту нового кварталу. Скориставшись послугами компанії «ФІНІНТЕЛЕКТ», кожен клієнт отримує впевненість, що вся процедура буде виконана вчасно і за всіма нормами закону. Ми знаємо правильний механізм і обов’язково проконтролюємо ключові моменти.
Що стосується вимушеного переходу, то тут ситуація дещо інша, адже йдеться про конкретні часові обмеження. Процедура має розпочатися не пізніше, ніж у наступному кварталі, який настає після того, в кому буди виявлені порушення або змінилися визначальні обставини, що не дозволяють більше сплачувати податки за спрощеною системою. Тут є лише один виняток, а саме: в ситуації, коли платник має заборгованість по сплаті податків кожного першого числа місяця вже два квартали поспіль, то перехід на ПДВ може відбутися в останній день другого з двох останніх кварталів.
Важливе питання також – це фінансова звітність. У разі переходу зі спрощеної системи оподаткування на ПДВ, облік має тепер виконуватись у такому вигляді:
для малих підприємств – фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва (форма № 1-м і форма № 2-м);
для середніх та великих підприємств – повний комплекс фінансової звітності, що налічує п’ять форм.
Щоб дотриматися правильної процедури переходу на ПДВ, варто скористатися консультацією професіоналів, які є в команді компанії «ФІНІНТЕЛЕКТ». Ми надамо вам вичерпну інформацію, розпишемо алгоритм дій та допоможемо в його втіленні. Завдяки великому досвіду ми здатні швидко реагувати та легко вирішувати будь-які складні завдання. І навіть якщо ваш перехід на іншу систему оподаткування виявиться спонтанним, ми зможемо в мінімальні терміни забезпечити вам даний перехід у законний спосіб